Yükleniyor ...

Siyer

Buna göre sırala:  İsim

Efendimiz Hayatı Güzel Ahlâkı Tebliğ Ettiği Dinin Temel Esasları

KOD: HÜNER73

6.50 TL
Ahmet Önkal / 2012 / 112 / İthal Kağıt / 13,5x19,5 / Karton Kapak / Tek / Türkçe / 978-9944-735-11-7
Dini duyguların ve uygulamaların zayıfladığı, ahlâkî değerlerin aşındığı, toplumsal barış, huzur ve güvenin kaybolduğu, farklı ve... Daha fazla

Efendimiz Hayatı Güzel Ahlâkı Tebliğ Ettiği Dinin Temel Esasları Cep Boy

KOD: HÜNER3

5.00 TL
Ahmet Önkal / 2009 / 144 / İthal Kağıt / 9,5x13,5 / Karton Kapak / Tek / Türkçe / 978-9944-735-12-4
Dini duyguların ve uygulamaların zayıfladığı, ahlâkî değerlerin aşındığı, toplumsal barış, huzur ve güvenin kaybolduğu, farklı ve... Daha fazla

Peygamberimiz Çocuklarla/ Ortaokullar İçin

KOD: HÜNER075

15.00 TL
Yunus Emre Sayan;Bekir Karabıyık / 2013 / 256 / 55 gr İthal Kağıt / 13.5x21.5 / Amerikan / Türkçe / 978-9944-735-48-3

Ülkemizde, 4+4+4 yeni eğitim sistemi kapsamında, ortaokullarda seçmeli, İmam-Hatip Ortaokullarında meslekî dersler arasında “Hz. Muhammed’in(s.a) Hayatı” dersi de yer aldı. Biz de kitabımızı hazırlarken bu dersin müfredatını dikkate aldık. 5-8 sınıf tüm siyer konularını, bir bütün halinde, öz bir şekilde sunmaya çalıştık.

 Bu kitapta Sevgili Peygamberimizin hayat hikâyesinin yanında, ahlâkını, günlük yaşamını, akrabalarına ve komşularına karşı tutumunu, inanç ve ibadetleri ile değişik toplum kesimleriyle ilişkisini öğreneceksiniz.

 Gerek Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Ortaokullar ve İmam-Hatip Ortaokullarındaki bu dersi okutan öğretmenlerimiz, gerekse Diyanet’e bağlı Kur’ân Kurslarında, Yaz Kurslarında bu dersi öğreten Kur’ân Kursu öğreticilerimiz ve öğrenim gören öğrencilerimiz, Peygamberimiz Muhammed aleyhisselâmı tanıma, tanıtma, anlama, anlatma çalışması yapan kardeşlerimiz bu kitaptan faydalanabilirler.

 Ayrıca STK’lar (Sivil Toplum Kuruluşları), değerler eğitimi veren kurslar, okullar, okul dernekleri yapacakları okul içi/dışı, il/ilçe geneli “Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmalarında -Ortaokul düzeyinde- Kaynak Kitap” olarak kullanabilirler.

 Her şey, Peygamberimiz Muhammed aleyhisselâmı daha iyi öğrenmek, anlamak, yaşamak için…

 Unutmayalım ki; okuyan tanır; tanıyan sever; seven model/örnek alır. Böylece,  Muhammed aleyhisselâmın hayatını hayatına taşır…

          


Peygamberimiz Gençlerle/ Liseler İçin

KOD: HÜNER076

15.00 TL
Yunus Emre Sayan;Bekir Karabıyık / 2013 / 256 / 55 gr İthal Kağıt / 13.5x21.5 / Amerikan / Türkçe / 978-9944-735-47-6

 Ülkemizde, 4+4+4 yeni eğitim sistemi kapsamında, ortaokullar gibi liselerde de seçmeli dersler arasında “Hz. Muhammed’in(s.a) Hayatı” dersi de yer aldı. Biz de kitabımızı hazırlarken bu dersin müfredatını dikkate aldık.

 Bu kitapta Sevgili Peygamberimizin hayat hikâyesinin yanında, bizlere her konuda model oluşu, baba, eğitimci, işadamı ve lider kişiliği ile örnekliği; sağlık, ekonomi, estetik, ilim, dünya-âhiret konularıyla günlük hayata bakışı; evlilik, barış, hastalar, yaşlılar, şehitler, şairler bağlamında sosyal hayatta bizlere önerilerini incelemeye çalıştık. Lise düzeyi Hz. Muhammed’in hayatı dersi 9-12. sınıf müfredatının tamamını içermektedir. Bilindiği gibi Lise düzeyi özellikle gençlerimizin öğrenim düzeyidir. Günümüzde yanlış örnekleri model seçen gençlere örnek bir insan sunmayı amaçlayan eserimizde, Peygamberimiz Muhammed aleyhisselâmın gençlerle ilişkisi, gençlere tavsiyeleri de özellikle ele alınmıştır.

 Gerek Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Liselerde ve İmam-Hatip Liselerinde, bu dersi okutan öğretmenlerimiz, gerekse Diyanet’e bağlı Kur’ân Kurslarında, Yaz kurslarında bu dersi öğreten Kur’ân Kursu öğreticilerimiz ve öğrenim gören öğrencilerimiz, Peygamberimiz Muhammed aleyhisselâmı tanıma, tanıtma, anlama, anlatma çalışması yapan kardeşlerimiz bu kitaptan faydalanabilirler.

 Ayrıca STK’lar (Sivil Toplum Kuruluşları), değerler eğitimi veren kurslar, okullar, okul dernekleri yapacakları okul içi/dışı, il/ilçe geneli “Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmalarında Lise düzeyinde Kaynak Kitap” olarak kullanabilirler.

 Her şey, Peygamberimiz Muhammed aleyhisselâmı daha iyi öğrenmek, anlamak, yaşamak için…

 Unutmayalım ki; okuyan tanır; tanıyan sever; seven model/örnek alır. Böylece,  Muhammed aleyhisselâmın hayatını hayatına taşır…