Yükleniyor ...

Dil ve Gramer

Buna göre sırala:  İsim

Sarf ve Nahiv / Arapça Dilbilgisi

KOD: HÜNER44

30.00 TL
Mehmet Türk / 2005 / 256 / Kitap Kağıdı / 16.5x24 / Karton Kapak / Tek / Türkçe-Arapça / 978-9944-735-34-6
Farklı bir teztip ve üslupla kaleme alınan bu eser, Metodu örnekleri ve tablolarıyla diğer Sarf ve Nahiv kitaplarından ayrılır. Örnekler... Daha fazla

Temel Arapça Yazılı Anlatım

KOD: HÜNER135

25.00 TL
Nazife Nihal İnce / 2020 / 112 / 70 gr Ivori / 16,5x24 / Karton Kapak / Türkçe/Arapça / 1.Baskı / 978-605-7891-22-8

Yabancı dil eğitim ve öğretiminde çoğunlukla temel dört dil becerisinin edindirilmesine yönelik müfredat programları uygulanmaktadır. Arapça öğretiminde de benzer yaklaşımlar giderek kabul görmeye ve dil becerilerine göre tasnif edilmiş müfredat programları geliştirilmeye başlanmıştır. Bu becerilerden biri de yazılı anlatım becerisidir. Yazılı anlatım dersleri; duygu, düşünce ve talepleri yazılı olarak ifade etme becerisini geliştirmeyi hedefler.

Yazılı anlatım becerisi belirli bir kelime ve kalıp bilgisi gerektirmesi yönüyle planlanması zor bir beceridir. Son zamanlarda Arapça yazılı anlatım becerisini kazandırmaya yönelik kitap sayısında bir artış göze çarpmaktadır. Bununla birlikte, hazırlanan kitapların büyük bir kısmı inşa becerisini geliştirmeye yönelik konularla donatılmış ve imla bilgisinden yoksun bırakılmıştır. Elinizdeki kitap bu nedenle imla bilgisini de ihtiva eden bir içerikle hazırlanmıştır. Arapçayı yeni öğrenenlere veya yazılı anlatım becerisinde kendini eksik hissedenlere yönelik hazırlanan Temel Arapça Yazılı Anlatım, orta düzey imla becerisi ve temel düzey inşa becerisi edindirmeyi amaçlamaktadır. Temel düzey konularla sınırlı tutulmaya çalışılan kitabın eksikleri muhakkak vardır. İstenilen hedefe yaklaşmak en büyük temennimdir.